Lanview MO-ENT-SFP-AOC-10G-1M, 39.4" (1 m), Active DAC, OM3, SFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | Active DAC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Light Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Enterasys |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU7M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC20M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: 10GB-F06-SFPP
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU2.5M
Brand: Lanview
Reference: DEM-SFP-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: SP-CABLE-FS-SFP_5
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP28-DAC-25G-5M
Brand: Lanview
Reference: CB-QSFP4X10G-5M
Brand: Lanview
Lanview MO-ENT-SFP-AOC-10G-1M, 39.4" (1 m), Active DAC, OM3, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle