Lanview MO-EX-40G-AOC-5M, 196.9" (5 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 196.9 x 0.472" (16 x 5000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: SP-CABLE-FS-SFP_5
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-AOC5M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU50CM
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: AT-QSFP7CU
Brand: Lanview
Reference: DL-QSFP28-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: JNP-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-40G-AOC-5M, 196.9" (5 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle