Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-3M, 118.1" (3 m), OM3, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-40GE-DAC-50CM
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-H40G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: 2370672
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: QSFP-DAC-AL-100G-C3M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: SFP-DAC-AL-10G-C5M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-3M, 118.1" (3 m), OM3, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle