| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 13 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: KTA-MP1066QR_8G
Marca: CoreParts
Riferimento: 872970-001
Marca: CoreParts
Riferimento: 846740-001, 836220-B21, 815336
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 500205-071
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 733736-001, E2Q93AA
Marca: CoreParts
Riferimento: W126716493
Marca: Kingston
Marca: HP
Riferimento: M393AAK40B42-CWD
Marca: Samsung
check_circle
check_circle