| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 11 |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory type | PC3-12800 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 864231
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: HP
Riferimento: 00D4968
Marca: CoreParts
Riferimento: 1069540
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: A2Z50AA _4X8GB_, KTH-PL316EK4_32G
Marca: CoreParts
Riferimento: MMD1024_16GB, KTD-PE316EK4_16G
Marca: CoreParts
Riferimento: 633543-001
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 5M30Z71796, 5M31K03066, 79U71AA, AC774048, AL0M6AA, SNPW1KKYC_16
Marca: CoreParts
Marca: Samsung
Riferimento: 370-AEVP, 370-AEVP-RFB, HMAA8GR7AJR4N-XM, M393A8G40CB4-CWE, P2MY
Marca: CoreParts
check_circle
check_circle