Lanview MO-AT10027-ID-R, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 3149606.3" (80000 m), 1550 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 3149606.3" (80000 m) |
| Wavelength | 1550 nm |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Compatible products | Atrika AT10027-ID-R |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA, RoHS |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: W128953961
Brand: Cisco
Reference: MGB-TLX
Brand: Lanview
Reference: N800082L013A
Brand: Lanview
Reference: 330-2405, 407-10942
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: TEG-10GBSR
Brand: Lanview
Reference: TEG-MGBSX
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-BX-U
Brand: Lanview
Reference: MGB-LB10
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-1GE-SX, JX-SFP-1GE-SX
Brand: Lanview
Reference: GLC-BX-D, SFP-1000B-BX10D-43-C, GLC-BX-D-C, GLC-BX-D
Brand: Lanview
Lanview MO-AT10027-ID-R, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 3149606.3" (80000 m), 1550 nm
check_circle
check_circle