Lanview MO-UF-SM-10G-S-D, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP, SFP+, BX-D, 393700.8" (10000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | SFP+ |
| SFP transceiver standard | BX-D |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Duplex system | Half |
| Product color | Silver |
| Housing material | Metal |
| Form factor | SFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Ubiquiti Networks |
| Compatible products | Ubiquiti UF-SM-10G-S-D |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 0.492" (12.5 mm) |
| Depth | 2.22" (56.5 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: N800082L013A
Brand: Lanview
Reference: E1MG-LX-OM-T, BROCADE 33211-100
Brand: Lanview
Reference: SFP-1G-BXU-20
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: J4858CJ4858-69201
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Cisco
Reference: JD117B
Brand: Lanview
Reference: SFP-FE20KT15R13
Brand: Lanview
Lanview MO-UF-SM-10G-S-D, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP, SFP+, BX-D, 393700.8" (10000 m)
check_circle
check_circle