Lanview MO-SFP2193IBM, Fiber optic, 4250 Mbit/s, SFP, LC, 11811" (300 m), 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 4250 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 11811" (300 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | IBM |
| Compatible products | 22R4897 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA, RoHS |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 2.47 oz (70 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 02310MHS
Brand: Lanview
Reference: JD120B
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: SFP-XG-SX-MM850-A, H8571D3BCL-H3C
Brand: Lanview
Reference: QSFP28-100G-LR4
Brand: Lanview
Reference: XFP-10G-Z-OC192-LR2
Brand: Lanview
Lanview MO-SFP2193IBM, Fiber optic, 4250 Mbit/s, SFP, LC, 11811" (300 m), 850 nm
check_circle
check_circle