Lanview MO-407-BBOO, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, 393700.8" (10000 m), 1310 nm, 15 dB
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Link budget | 15 dB |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Stainless steel |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatible products | Dell 407-BBOO |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 5.39" (137 mm) |
| Depth | 4.13" (105 mm) |
| Height | 0.906" (23 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: MGB-TLB10
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-08
Brand: Lanview
Reference: FTLF8519P2BNL
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-LX
Brand: Lanview
Brand: Allied Telesis
Reference: SFP-OC3-MM
Brand: Lanview
Reference: E100G-QSFP28-LR4-10KM
Brand: Lanview
Reference: QSFP-40G-ER4
Brand: Lanview
Lanview MO-407-BBOO, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, 393700.8" (10000 m), 1310 nm, 15 dB
check_circle
check_circle