| Certification | MSA |
| Compatible products | Generic 25G-SFP28-LR |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | SFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0-70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Ethernet interface type | 25 Gigabit Ethernet |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125/9/128 µm |
| Fiber ethernet cabling technology | 25GBASE-LR |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: GLC-LX-SM-RGD
Brand: Lanview
Reference: E25GSFP28LRX
Brand: Lanview
Reference: E100G-QSFP28-DR1
Brand: Lanview
Reference: 02317346
Brand: Lanview
Reference: E40G-QSFP-LR4
Brand: Lanview
Reference: SFP-1G-SX
Brand: Lanview
Reference: SFP-1G-LSX
Brand: Lanview
Reference: SFP-1G-BX-SC-U
Brand: Lanview
Reference: FG-TRAN-GC, FN-TRAN-GC, FS-TRAN-GC
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-BX40-U
Brand: Lanview
Reference: 0WTRD1, WX37R, 407-BBPM
Brand: Lanview
Reference: SRX-SFP-10GE-LR
Brand: Lanview
check_circle
check_circle