Lanview MO-MGB-LA10, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, 393700.8" (10000 m), 1550 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1250 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Wavelength | 1550 nm |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Planet |
| Compatible products | MGB-LA10 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-10G-LRM, SFP-10G-LRM_, MA-SFP-10GB-LRM
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-LH40
Brand: Lanview
Reference: 2972001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MFB-FA20
Brand: Lanview
Reference: MTB-RJ-10GB
Brand: Lanview
Lanview MO-MGB-LA10, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, 393700.8" (10000 m), 1550 nm
check_circle
check_circle