Lanview MO-407-BBOS, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, 3937" (100 m), White, Dell
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | White |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatible products | Dell 407-BBOS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 5.55" (141 mm) |
| Depth | 4.13" (105 mm) |
| Height | 0.906" (23 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: XBR-000198
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-LC03
Brand: Lanview
Reference: 02315204
Brand: Lanview
Reference: UF-MM-1G, UACC-OM-MM-1G-D-2
Brand: Lanview
Reference: QSFP-4X10G-AOC15M
Brand: Lanview
Lanview MO-407-BBOS, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, 3937" (100 m), White, Dell
check_circle
check_circle