Lanview MO-SFP-10G-T-E, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, LC, 1181.1" (30 m), Metallic
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 1181.1" (30 m) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compatible products | SFP-10G-T-E |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: TL-SM311LM
Brand: Lanview
Reference: 796144
Brand: Cisco
Reference: XFP-10GBASE-LR
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC12-LR1
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Reference: XG-SFP-LR-SM1310
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-SFP-10G-T-E, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, LC, 1181.1" (30 m), Metallic
check_circle
check_circle