Lanview MO-10335, Fiber optic, 40000 Mbit/s, QSFP+, LC, ER4, 1574803.1" (40000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 40000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP+ |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | ER4 |
| Maximum transfer distance | 1574803.1" (40000 m) |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Fiber ethernet cabling technology | 40GBASE |
| Duplex system | Full |
| Product color | Black |
| Form factor | QSFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compatible products | 10335 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 0.63" (16 mm) |
| Depth | 3.07" (78 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: A7446A381730-001405287-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: J4131A, J4131-61401
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Lanview
Reference: MS100200D
Brand: Lanview
Reference: SFP-H25G-CU7M
Brand: Lanview
Reference: 796835
Brand: Cisco
Reference: QSFP-40G-LR4
Brand: Lanview
Reference: 7G17A03540
Brand: Lanview
Reference: OSX010000
Brand: Lanview
Lanview MO-10335, Fiber optic, 40000 Mbit/s, QSFP+, LC, ER4, 1574803.1" (40000 m)
check_circle
check_circle