Lanview MO-331-5310, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 1310 nm, Dell, Dell 331-5310
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Wavelength | 1310 nm |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatible products | Dell 331-5310 |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: J9153A, J9153D
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC48-IR1
Brand: Lanview
Reference: TL-SM311LS
Brand: Lanview
Brand: Cisco
Reference: JD092BJD092
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: JD108B-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128819771
Brand: Allied Telesis
Brand: Planet
Reference: 10GBASE-SR
Brand: Lanview
Reference: 407-BBOR, 407-10933
Brand: Lanview
Reference: E10GSFPSR
Brand: Lanview
Lanview MO-331-5310, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 1310 nm, Dell, Dell 331-5310
check_circle
check_circle