Lanview MO-QSFP-100G-ER4L-S., Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, ER4L, 1574803.1" (40000 m), 1310 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver standard | ER4L |
| Maximum transfer distance | 1574803.1" (40000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Duplex system | Full |
| Product color | Black, Silver |
| Form factor | QSFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Cisco |
| Compatible products | QSFP-100G-ER4L-S |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Width | 0.787" (20 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.591" (15 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 6.26" (159 mm) |
| Package depth | 2.6" (66 mm) |
| Package height | 0.984" (25 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: JNP-SFP-10G-BX10U
Brand: Lanview
Brand: D-Link
Reference: TRAN-QSFP28-SR4
Brand: Lanview
Reference: SFP-BX1310-10-D
Brand: Lanview
Reference: JD107A
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-LX
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-LH40
Brand: Lanview
Reference: 407-BBOR, 407-10933
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10T
Brand: Lanview
Reference: E40GQSFPSR
Brand: Lanview
Lanview MO-QSFP-100G-ER4L-S., Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, ER4L, 1574803.1" (40000 m), 1310 nm
check_circle
check_circle