Lanview MO-3C-ST1, Copper, 1000 Mbit/s, SFP, TX, 1000BASE-T, MSA
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| SFP transceiver standard | TX |
| Cabling technology | 1000BASE-T |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.528" (13.4 mm) |
| Depth | 2.22" (56.5 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: QSFP28-100G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: W129057491
Brand: Cisco
Reference: AT-QSFPSR4
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: MGBIC-BX10-D
Brand: Lanview
Reference: GF76J, 407-10933
Brand: Lanview
Lanview MO-3C-ST1, Copper, 1000 Mbit/s, SFP, TX, 1000BASE-T, MSA
check_circle
check_circle