Lanview MO-SRX-SFP-10GE-ZR, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, LC, 9/125 µm, ZR
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| SFP transceiver standard | ZR |
| Maximum transfer distance | 3149606.3" (80000 m) |
| Wavelength | 1550 nm |
| Cabling technology | 10GBASE-ZR |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.528" (13.4 mm) |
| Depth | 2.22" (56.5 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FN-TRAN-SFP28-SR
Brand: Lanview
Reference: 57-1000117-01, XBR-000163, 88Y6416, 45W0501
Brand: Lanview
Reference: 02311MNN
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-LC09
Brand: Lanview
Reference: 779799-B21
Brand: HP
Reference: EX-SFP-1GE-LH, SRX-SFP-1GE-LH
Brand: Lanview
Reference: TL-SM321B
Brand: Lanview
Lanview MO-SRX-SFP-10GE-ZR, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, LC, 9/125 µm, ZR
check_circle
check_circle