Lanview MO-AA1419048-E6, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 21653.5" (550 m), 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 21653.5" (550 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Avaya |
| Compatible products | AA1419048-E6 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-10G-ER, SFP-10G-ER-S
Brand: Lanview
Reference: DEM-432XT
Brand: Lanview
Reference: 407-BCFN
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Brand: Allied Telesis
Reference: SFP-10G-BX-U-40
Brand: Lanview
Reference: QFX-SFP-DAC-7M
Brand: Lanview
Reference: UF-RJ45-1G, UACC-CM-RJ45-1G
Brand: Lanview
Lanview MO-AA1419048-E6, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 21653.5" (550 m), 850 nm
check_circle
check_circle