Lanview MO-SRX-XFP-10GE-SR, Fiber optic, 10000 Mbit/s, XFP, LC, SR, 11811" (300 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | XFP |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | SR |
| Maximum transfer distance | 11811" (300 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Cabling technology | 10GBASE-SR |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: SRX-SFP-10GE-ZR
Brand: Lanview
Reference: EXTREME NETWORKS AA1419070-E6
Brand: Lanview
Reference: SFP-1GLXLC
Brand: Lanview
Reference: AGM732F
Brand: Lanview
Reference: AA1403005, AA1403005-E5, AA1403005C, AA1419013
Brand: Lanview
Reference: JD118B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FG-TRAN-SFP_SR, FN-TRAN-SFP_SR
Brand: Lanview
Reference: DEM-432XT
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-LR, SFP-10G-LR-S, SFP-10G-LR_, MA-SFP-10G-LR
Brand: Lanview
Lanview MO-SRX-XFP-10GE-SR, Fiber optic, 10000 Mbit/s, XFP, LC, SR, 11811" (300 m)
check_circle
check_circle