Lanview MO-3C-S85123-3CLM, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 50/125,62.5/125 µm, SX
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 50/125,62.5/125 µm |
| SFP transceiver standard | SX |
| Maximum transfer distance | 21653.5" (550 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Cabling technology | 1000BASE-SX |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Compatible products | 3Com 3CSFP91, MO-SFP21703C |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.528" (13.4 mm) |
| Depth | 2.22" (56.5 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: GLC-BX10-U
Brand: Lanview
Brand: Omada
Reference: MTB-LA20
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-LR
Brand: Lanview
Reference: SFP-100-LC-MM
Brand: Lanview
Reference: AT-SP05TW
Brand: Lanview
Reference: J4859A, J4859B, J4859C, J4859D, JD494A, JD119B
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: E1MG-SX
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: SFP-1G-BXU-20
Brand: Lanview
Lanview MO-3C-S85123-3CLM, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 50/125,62.5/125 µm, SX
check_circle
check_circle