Lanview MO-CM-SFP-10G-COPPER-I, Copper, 10000 Mbit/s, RJ-45, 1181.1" (30 m), IEEE 802.3an, IEEE 802.3z, Silver
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | RJ-45 |
| Maximum transfer distance | 1181.1" (30 m) |
| Networking standards | IEEE 802.3an, IEEE 802.3z |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Product color | Silver |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Compatible products | SFP-10G-COPPER Cambium |
| Input voltage | 3.3 V |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 0.529 oz (15 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.13" (105 mm) |
| Package depth | 2.56" (65 mm) |
| Package height | 0.945" (24 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: Q_DA0001
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-BX10-U
Brand: Lanview
Reference: JD120B
Brand: Lanview
Reference: J4131A, J4131-61401
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: DS-SFP-FC16G-LW-RF, DS-SFP-FC16G-LW
Brand: Lanview
Reference: 02311BJJ
Brand: Lanview
Lanview MO-CM-SFP-10G-COPPER-I, Copper, 10000 Mbit/s, RJ-45, 1181.1" (30 m), IEEE 802.3an, IEEE 802.3z, Silver
check_circle
check_circle