| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Compatible products | Compatible with: HP ZBook Firefly 14 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 16 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 14 inch G10 A Mobile Workstation PC; HP ZBook Power 15.6 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Studio 16 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Fury 16 G10 Mobile Workstation PC; HP EliteBook 1040 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 inch G10 Notebook PC |
| HP segment | Business |
| Width | 2.76" (70 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 0.0984" (2.5 mm) |
| Weight | 0.317 oz (9 g) |
| Package width | 9.13" (232 mm) |
| Package depth | 5.83" (148 mm) |
| Package height | 0.394" (10 mm) |
| Package weight | 1.87 oz (53 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 1071278
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SNP20D6FC_16G, 20D6F, A6994465, 0A6994465-RFB, 616335
Brand: Dell
Reference: 715283-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99101821
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPVNY72C_16G
Brand: Dell
Reference: 593913-B21-RFB
Brand: CoreParts
Reference: KCP432SS6_8, KCP432SS8_8, KVR32S22S8_8
Brand: CoreParts
Reference: 641369-001
Brand: HP
Reference: 585157-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 16GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 MHz, 262-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle