| Internal memory | 1 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 1 GB |
| Internal memory type | DDR2 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 667 MHz |
| Buffered memory type | Fully buffered |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5M30Z71747
Brand: Lenovo
Reference: 726718-B21, 589989
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Kingston
Reference: 99009074
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 735302-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W127034647
Brand: HP
Reference: KCP432SS6_8, KCP432SS8_8, KVR32S22S8_8
Brand: CoreParts
Reference: W128347408
Brand: Kingston
HP 416471-001, 1 GB, 1 x 1 GB, DDR2, 667 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle