| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 2 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 244-pin MiniDIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 2 GB |
| Compatibility | ProLiant DL320e Gen8, ProLiant DL360e Gen8, ProLiant DL360p Gen8, ProLiant DL380e Gen8, ProLiant DL380p Gen8, ProLiant DL385p Gen8, ProLiant DL560e Gen8, ProLiant DL580 Gen8, ProLiant HP ML350e Gen8, ProLiant HP ML350p Gen8 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1XD86AA, SNPTN78YC_32G, TN78Y
Brand: CoreParts
Reference: 487945-001
Brand: CoreParts
Reference: 647909-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99105926
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: RP001227407
Brand: CoreParts
Reference: 99105200
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCP426NS8_8
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle