| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 15 |
| Compatible products | ProLiant DL388 Gen9 |
| Component for | Server |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory data transfer rate | 2133 MT/s |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 647909-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCP426NS6_8, KVR26N19S6_8, KVR26N19S8_8
Brand: CoreParts
Reference: 500207-071
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 487945-001
Brand: CoreParts
Brand: Samsung
Reference: 632204-001, MMH9701_16GB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 536890-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 805351-B21, 819412-001, 819412-001-RFB, 809083-091, 819412-001-R
Brand: CoreParts
Brand: HP
Reference: 647901-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle