HP 16GB DDR4-3200 SODIMM, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Width | 2.74" (69.6 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 0.146" (3.7 mm) |
| Weight | 0.337 oz (9.56 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Brand: Samsung
Reference: 631679-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99110916
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 664691-001, 677034-001, 684035-001, 686141-035, 713979-B21, A2Z5
Brand: CoreParts
Reference: W129131398
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 708643-B21, 590561
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 16GB DDR4-3200 SODIMM, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle