| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 13 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 805347-B21-RFB, 99106798
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: H2P64AA-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 669322-B21-RFB
Brand: CoreParts
Reference: P420I
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647651-081
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle