| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1066 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 4 |
| Memory type | PC3-8500 |
| Brand Name | IBM |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 416473-001, KTH-XW667_8G, EM162AA, 466440-B21, 397415-B21B-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
Brand: Samsung
Reference: 829591
Brand: Lenovo
Reference: 416471-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
check_circle
check_circle