| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 4 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Memory type | PC3-10600 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 99111761
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99108866
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 819410-001-RFB, 786631
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCP426NS6_8, KVR26N19S6_8, KVR26N19S8_8
Brand: CoreParts
Reference: 0AA799087-RFB, 99113051, 834337
Brand: DELL
Reference: 715275-001, 708643-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
Reference: MMH0043_8GB, 397415-B21
Brand: CoreParts
Reference: 462967-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle