CoreParts MMKN115-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2666 MHz
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory ranking | 2 |
| Width | 5.71" (145 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 5.71" (145 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 805351-B21-RFB, 99105665
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0A7990613-RFB
Brand: Dell
Brand: HP
Reference: 698650-154
Brand: HP
Reference: W129043627
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
CoreParts MMKN115-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2666 MHz
check_circle
check_circle