| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 2 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 244-pin MiniDIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 2 GB |
| Compatibility | ProLiant DL320e Gen8, ProLiant DL360e Gen8, ProLiant DL360p Gen8, ProLiant DL380e Gen8, ProLiant DL380p Gen8, ProLiant DL385p Gen8, ProLiant DL560e Gen8, ProLiant DL580 Gen8, ProLiant HP ML350e Gen8, ProLiant HP ML350p Gen8 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99111059
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU5M30Z71644
Brand: Lenovo
Reference: FRU5M30Z71740
Brand: Lenovo
Reference: 815100-B21, 815100-B21-RFB, 99106395
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0AA579530-RFB, 834335
Brand: Dell
Reference: 735303-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 713981-B21-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle