CoreParts MMKN001-4GB, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1333 MHz, Green
| Internal memory | 4 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory ranking | 1 |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 3.15" (80 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 5.51" (140 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 3.15" (80 mm) |
| Package depth | 1.18" (30 mm) |
| Package height | 5.51" (140 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 805351-B21, 819412-001, 819412-001-RFB, 809083-091, 819412-001-R
Brand: CoreParts
Reference: FRU5M30V06837
Brand: Lenovo
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 850882-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 835974
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0AA799110-RFB, 99112026
Brand: DELL
Reference: 805349-B21-RFB, 607775, 99103888
Brand: Hewlett Packard Enterprise
CoreParts MMKN001-4GB, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1333 MHz, Green
check_circle
check_circle