DELL AA579530-RFB, 64 GB, 1 x 64 GB, DDR4, 2933 MHz, 288-pin DIMM
| Internal memory | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 21 |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Backlight | No |
Data sheet
Specific References
Reference: 99103943
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMG2421_6GB, KTS-SF313SK3_6G
Brand: CoreParts
Reference: KCP426NS8_8
Brand: CoreParts
Reference: 0SNPHNDJ7C_16G-RFB, 99104119
Brand: Dell
Reference: KCP424NS8_8, KVR24N17S8_8
Brand: CoreParts
DELL AA579530-RFB, 64 GB, 1 x 64 GB, DDR4, 2933 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle