Lanview MO-XG-SFP-AOC1M, 39.4" (1 m), SFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Light Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Ruijie Networks |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: AT-SP10AOC6M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-2.5M
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-2M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-100G-C5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: JNP-10G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: DAC10G-1M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU7M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-10M
Brand: Lanview
Lanview MO-XG-SFP-AOC1M, 39.4" (1 m), SFP+, SFP+
check_circle
check_circle