| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Package weight | 7.05 oz (200 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-2M
Brand: Lanview
Reference: EX-40G-AOC-30M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: 470-ABPY
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-40G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: AT-DAC-QSFP28-3CU
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A003R26N
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Lanview MO-10323, 393.7" (10 m), QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle