Lanview MO-EX-40G-AOC-7M, 275.6" (7 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 275.6 x 0.472" (16 x 7000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: DL-QSFP28-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: DL-QSFP28-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-100G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: T4048-IX8
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: CB-QSFP4X10G-5M
Brand: Lanview
Reference: 876450
Brand: Cisco
Reference: QSFP-100G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10GE-DAC-10M, SFP-H10GB-ACU10M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-40G-AOC-7M, 275.6" (7 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle