Lanview MO-DL-QSFP28-AOC-1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-25G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: JNP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC15M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: JD095C-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-DL-QSFP28-AOC-1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle