Lanview MO-DEM-QSFP-AOC30M, 1181.1" (30 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 1181.1" (30 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 1181.1 x 0.472" (16 x 30000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: BR-SFP28-25G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-4M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC20M
Brand: Lanview
Reference: J9285B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ENT-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: 823463
Brand: Black Box
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-40G-C3M
Brand: Lanview
Lanview MO-DEM-QSFP-AOC30M, 1181.1" (30 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle