Lanview MO-AL-QSFP-4X10G-AOC1M, 39.4" (1 m), OM3, QSFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Alcatel-Lucent |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: JNP-10G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: 10GB-F01-SFPP
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10AOC1M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-40G-C5M
Brand: Lanview
Reference: 1069148
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-25G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU7M
Brand: Lanview
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-2M
Brand: Lanview
Reference: 470-ACEY
Brand: Lanview
Lanview MO-AL-QSFP-4X10G-AOC1M, 39.4" (1 m), OM3, QSFP+, SFP+
check_circle
check_circle