Lanview MO-JNP-QSFP-4X10G-AOC1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP+, 4x SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | 4x SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Package weight | 17.6 oz (500 g) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-2M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-40G-C3M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-25M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Reference: MA-CBL-TA-0.5M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-AOC5M
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-QSFP-4X10G-AOC1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP+, 4x SFP+
check_circle
check_circle