Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-2M, 78.7" (2 m), Active DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Cable type | Active DAC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: XG-SFP-CU0.5M-C
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-4M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-5M
Brand: Lanview
Reference: SFP-DAC-AL-10G-C1M
Brand: Lanview
Reference: EX-40G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: 7Z57A03554
Brand: Lanview
Reference: DL-QSFP28-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU7M
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-AOC-2M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-2M, 78.7" (2 m), Active DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle