Lanview MO-10G-SFPP-TWX-P-0701, 275.6" (7 m), DAC, SFP+, SFP+
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Brocade |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package weight | 14.8 oz (420 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-25G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: SP-CABLE-FS-SFP_7
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP28-100G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP28-100G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP28-100G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU3M
Brand: Lanview
Reference: JNP-QSFP-DAC-7MA
Brand: Lanview
Lanview MO-10G-SFPP-TWX-P-0701, 275.6" (7 m), DAC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle