Lanview MO-EX-40G-AOC-20M, 787.4" (20 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 787.4" (20 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 787.4 x 0.472" (16 x 20000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: JG327A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-2.5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-25M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-AOC30M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-40G-AOC-20M, 787.4" (20 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle