Lanview MO-I-QSFP-DAC-3M, 118.1" (3 m), QSFP+, QSFP+, Male/Male
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: DEM-QSFP-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: AT-DAC-QSFP1CU
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-DAC-CU50CM
Brand: Lanview
Reference: CAB-Q-4S-100G-2M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-3M
Brand: Lanview
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C5M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Lanview MO-I-QSFP-DAC-3M, 118.1" (3 m), QSFP+, QSFP+, Male/Male
check_circle
check_circle