| Certification | MSA |
| Hot-Plug support | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Number of products included | 1 pz |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Cabling technology | 40GBASE-LR4 |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| Fiber optic connector | LC |
| Interface type | QSFP |
| Maximum data transfer rate | 40000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Networking standards | IEEE 802.3ba |
| SFP transceiver standard | LR |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: MMA2P00-AS, MMA2P00-ASHT
Marca: Lanview
Riferimento: MO-SFP2135HJ4859-69201415129
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: XBR-000190
Marca: Lanview
Riferimento: MMS1V70-CM
Marca: Lanview
Riferimento: 88Y6393, 57-0000088-01
Marca: Lanview
Riferimento: 796835
Marca: Cisco
Riferimento: XFP-10G-MM-SR
Marca: Lanview
check_circle
check_circle