| Brand compatibility | Brocade |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Brocade XBR-000190 |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | SFP |
| Hot-Plug support | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Cabling technology | 1000BASE-T |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Fiber optic connector | SFP |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver standard | TX |
| SFP transceiver type | Copper |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 3 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: SFP-GIG-LH40
Marca: Lanview
Riferimento: JNP-SFP-25G-SR
Marca: Lanview
Riferimento: TL-SM321B
Marca: Lanview
Riferimento: E1MG-100FX-LR-OM
Marca: Lanview
Marca: Lanview
Marca: Ubiquiti
Riferimento: MGBIC-LC09
Marca: Lanview
Marca: Cisco
Riferimento: 670504-001
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: AT-SP10SR
Marca: Lanview
Riferimento: J4859C, JD119B
Marca: Lanview
Marca: Lanview
check_circle
check_circle