| Brand compatibility | Brocade |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Brocade XBR-000190 |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | SFP |
| Hot-Plug support | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Cabling technology | 1000BASE-T |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Fiber optic connector | SFP |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver standard | TX |
| SFP transceiver type | Copper |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 00FE333
Brand: Lanview
Reference: 25G-SFP28-SR
Brand: Lanview
Reference: DS-SFP-FC16G-SW-RFB
Brand: Cisco
Reference: SFP-10G-T-E, X670-G2-48X-4Q, SFP-10G-T-NC
Brand: Lanview
Reference: UF-SM-10G-S-U
Brand: Lanview
check_circle
check_circle