Lanview MO-SFP-GE-SX-MM850-A, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, SX, 21653.5" (550 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1250 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | SX |
| Maximum transfer distance | 21653.5" (550 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Silver |
| Housing material | Metal |
| Form factor | SFP |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | H3C |
| Compatible products | H3C SFP-GE-SX-MM850-A |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 1.18" (30 mm) |
| Depth | 2.56" (65 mm) |
| Height | 0.945" (24 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-10G-ER, SFP-10G-ER-S
Brand: Lanview
Reference: 46C3449
Brand: Lenovo
Reference: 10G-SFPP-SR
Brand: Lanview
Reference: W128338337
Brand: Allied Telesis
Reference: SFP-1G-ZX
Brand: Lanview
Reference: GLC-BX80-U-I
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-LH70
Brand: Lanview
Reference: J4858A, J4858C, J4858B, J4858-61201, J4858D
Brand: Lanview
Reference: T42GJ, 407-BBOJ, 407-10942, 407-10942
Brand: Lanview
Lanview MO-SFP-GE-SX-MM850-A, Fiber optic, 1250 Mbit/s, SFP, LC, SX, 21653.5" (550 m)
check_circle
check_circle