Microconnect USBADB, Gray, 70.9" (1.8 m), USB 2.0 A, DB9, Male, Male
| Product color | Gray |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Connector 1 | USB 2.0 A |
| Connector 2 | DB9 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Country of origin | China |
| Package width | 6.46" (164 mm) |
| Package depth | 6.34" (161 mm) |
| Package height | 1.22" (31 mm) |
| Package weight | 2.68 oz (76 g) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | CE, WEEE |
| Weight | 2.33 oz (66 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: SCSENN3N, F1047-80002, PC-CU9-9, 11.01.9018AR, AK-610100-030-E
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610201-030-E
Brand: MicroConnect
Reference: USBADB25, STUSBS9, 133-08, J7B60AA
Brand: Microconnect
Reference: AK-610201-020-E
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610107-030-E
Brand: MicroConnect
Microconnect USBADB, Gray, 70.9" (1.8 m), USB 2.0 A, DB9, Male, Male
check_circle
check_circle